Jakie są zalety wypożyczenia samochodu?

Uśmiechnięta kobieta w wynajętym samochodzie
Współcześnie istnieją na rynku firmy, które zawodowo zajmują się wypożyczaniem aut. | fot.: Fotolia

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, jak wygodnym i korzystnym współcześnie rozwiązaniem jest możliwość poruszania się za pomocą auta. Inna sprawa, że nie każdy byłby w stanie sobie pozwolić na inwestycję w nowy czy nawet używany model. Ale dziś nie są to jedyne sposoby na skorzystanie z tego środka transportu. Istnieją bowiem na rynku sprawdzone firmy zajmujące się profesjonalnym wynajmem różnego rodzaju samochodów. Dlaczego warto pomyśleć o takich usługach?

Wypożyczysz auto na każdą okazję

Dłuższe, rodzinne wakacje czy też weekendowy wypad za miasto we dwoje. Poważne spotkania biznesowe lub załatwianie codziennych spraw w życiu prywatnym (np. większe zakupy czy zawożenie dzieci do przedszkola). Tak naprawdę istnieje mnóstwo sytuacji, w których samochód zdecydowanie się przydaje albo wręcz okazuje nieodzowny. A sprawne wykonywanie obowiązków służbowych, konieczność dostarczenia cięższych pakunków, potrzeba szybkiego pokonania drogi na lotnisko lub chęć usprawnienia organizacji uroczystości ślubno-weselnych to raptem kilka przykładów. Jednak co jeśli nasz budżet nie pozwala na zakup nawet używanego auta – a co dopiero mowa o nowym modelu prosto z salonu? Zawsze pozostaje możliwość wynajmu samochodu.

Współcześnie istnieją na rynku firmy, które zawodowo zajmują się wypożyczaniem aut. I dodajmy, bardzo różnych aut: zarówno miejskich, jak i sportowych czy luksusowych. Szeroki wybór pojazdów pozwala na wybór modelu idealnie dostosowanego do danej sytuacji. Tym bardziej, że wspomniane działalności oferują wynajem samochodu na krótki termin oraz na dłuższy okres. Szczególnie ważne jest również to, co łączy te pojazdy. Zaufane, cieszące się dobrymi opiniami wypożyczalnie aut dokładają wszelkich starań, aby każdy model zasilający flotę firmy był regularnie i szczegółowo sprawdzany oraz utrzymany w jak najlepszej kondycji. Wybierając sprawdzone usługi w zakresie wynajmu samochodów, możemy być pewni, że otrzymujemy do dyspozycji nie tylko zadbany, ale przede wszystkim bezpieczny pojazd – posiadający klarowną historię serwisowania i niezbędne ubezpieczenia.

Dla kogo wynajem auta to atrakcyjne rozwiązanie?

Odpowiedź na to pytanie poniekąd padła już wcześniej. To często wygodna i korzystna cenowo opcja dla osób, które nie mają funduszy na własny samochód oraz jego dalszą eksploatację. Lub po prostu potrzebują skorzystać z auta w szczególnych sytuacjach i nie chcą ponosić typowych, rozciągniętych w czasie kosztów, związanych z posiadaniem pojazdu na własność. Stąd wzrost popularności odnotowuje każda profesjonalna i tania wypożyczalnia samochodów. Warszawa to oczywiście nie jedyne miejsce, gdzie tego typu usługi cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Zwłaszcza, że chodzi zarówno o klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa reprezentujące rozmaite branże.

Średnie i mniejsze firmy również widzą w wynajmie aut znakomitą okazję do biznesowego rozwoju. Nierzadko bowiem długoterminowe wypożyczenie samochodów staje się opłacalną alternatywą dla zakupu modeli za gotówkę, na kredyt czy w leasing. Użytkownicy takich aut mogą bowiem skupić się jedynie na kosztach samego wynajmu oraz bieżącej eksploatacji (chodzi tu o opłaty związane z tankowaniem, uzupełnianiem płynów do spryskiwaczy, wymianą żarówek i podobnymi kwestiami). Reszta – np. zmiana opon, naprawy czy okresowe przeglądy serwisowe – pozostaje po stronie wypożyczalni. To właśnie jasne warunki korzystania z podobnych usług i brak ukrytych kosztów (w połączeniu z indywidualnym podejściem do każdego klienta, różnorodnością i elastycznością oferty czy doradztwem ze strony wykwalifikowanego zespołu) sprawiają, że coraz częściej wśród kierowców wybór pada na wypożyczenie samochodu, nie zaś jego zakup.


OLI