Top 5 produktów, do samochodu, które powinien posiadać każdy kierowca, który kocha swój wóz

szampon samochodowy
Na pewno każdy dobry właściciel samochodu dba o jego czystość i tutaj pojawia się pytanie: czy posiadacie dobry szampon samochodowy? | fot.: materiał partnera

O swój samochód trzeba dbać i to fakt niezaprzeczalny. Jeżeli często mówicie, że kochacie swoje auto, to koniecznie powinniście posiadać do niego odpowiednie kosmetyki. A czy rzeczywiście takie już macie? Czas się o tym przekonać i poznać top 5 produktów, które są totalnym must have.

Top 1: dobry szampon samochodowy

Odpowiednie kosmetyki samochodowe sprawią, iż Wasz pojazd niezależnie od rocznika będzie prezentował się świetnie. Na pewno każdy dobry właściciel samochodu dba o jego czystość i tutaj pojawia się pytanie: czy posiadacie dobry szampon samochodowy? Doskonałym wyborem jest choćby Good Stuff PURE. Jego cena jest całkiem przystępna, za to efektywność duża. Ma dobre właściwości czyszczące i poradzi sobie nawet z większym zabrudzeniem. Ale na tym jego zalety się nie kończą, bo dobrze się także pieni, a to oznacza, że szybciej możecie umyć karoserię. Dzięki temu, iż posiada zerowe PH doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji. Jeżeli zastanawiacie się, czy możecie go stosować mając samochód zabezpieczony woskiem czy powłoką ochronna, to oczywiście odpowiedź brzmi „tak”.

Top 2: must have wśród kosmetyków samochodowych – środek do czyszczenia silnika

O silniku mówi się, że to serce samochodu i trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego też o silnik trzeba dbać i tutaj nie można iść na żadne kompromisy. Doskonale sprawdzi się środek do czyszczenia silnika. Możemy Wam polecić produkt taki jak TENZI Specjal GT 600ml, który poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi zabrudzenia znajdującymi się w komorze silnika. Tworzy on skuteczną pianę aktywną, która wspomaga odtłuszczenie, ale i usprawnia mycie. Taki produkt sprawia, iż silnik będzie wyglądał jak nowy. Musimy też wspomnieć, że jego użycie jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko spryskać mytą powierzchnię, następnie odczekać około 2 minuty i całość przetrzeć szmatką bądź też gąbką. Pozostaje już tylko spłukanie płynu wodą i gotowe.

Top 3: chusteczki do usuwania owadów

Każdego kierowcę, który dba o swój samochód do szewskiej pasji mogą doprowadzać owady. Są one nie tylko uciążliwym problemem, ale niestety mogą także niszczyć lakier. Jeżeli rzeczywiści dbacie o auto, to musicie mieć chusteczki, które nadają się do usuwania owadów. W czym tkwi ich sekret i czym różnią się od zwykłych chusteczek? Otóż mają one unikalną recepturę, która sprawia, że są skuteczne, ale też bezpieczne dla powłok czy wosków. Co ciekawe sprawdzą się nawet do usuwania ptasich odchodów. Skoro życie należy sobie ułatwiać, a wręcz trzeba, to takich chusteczek nie możecie nie posiadać. Najlepiej wozić je w samochodzie, by w razie konieczności móc szybko i bezpiecznie usunąć owady.

Top 4: tanie i niezawodne, czyli ręczniki do karoserii

A czy posiadacie może ręczniki do karoserii? Otóż powinniście postawić na profesjonalne produkty, które wykonane są z dobrej jakości mikrofibry o wysokiej gramaturze. Naszym zdaniem dobrze sprawdzi się gramatura 460g/m2. Takie ręczniki sprawdzą się podczas osuszania, ale też pozwalają na usunięcie resztek z past polerskich. Ale mają zastosowanie także do docierania quick detailerów. Co ważne, taki ręcznik nie pozostawia smug i jest bezpieczny dla lakieru. Co ciekawe, można osuszać nim nawet szyby czy lusterka bez obaw o smugi.


Top 5: odtłuszczacz do lakieru i szyb

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć jeszcze odtłuszczacza do lakieru i szyb. Taki produkt stosuje się przed nałożeniem wosków, ale też sealentów. Doskonale odtłuszcza on powierzchnie, ale i oczyszcza lakier. Zaletą takiego kosmetyku jest także to, że dzięki niemu można uzyskać jeszcze lepsze wiązanie warstwy woskowej z powierzchnią. Kolejną zaletą produktu jest to, że efektywnie usuwa on resztki past polerskich. Stąd też można dzięki niemu sprawdzić stan techniczny samego lakieru zaraz po wypolerowaniu. W tym przypadku trzeba zastosować kontrolę świetlną. Jest także w 100% bezpieczny dla wszelkich typów lakierów,

Czas teraz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście posiadacie wszystkie te kosmetyki. Jeżeli Wasza odpowiedź jest przecząca, to nie powinniście czekać, lecz jak najszybciej je zamówić, wszak estetyka i ochrona Waszego pojazdu są dla Was ważne.

Materiał partnera

Tags from the story