Technologie płatnicze, które możesz stosować w Polsce

karta płatnicza płatność online
Wdrażanie płatności w sklepach internetowych jest bardzo ważne. Dostosowanie oferty do potrzeb klientów zwiększa ruch i zysk w sklepie | fot.: materiał partnera

Płatności bezgotówkowe stają się coraz bardziej nieodłącznym elementem naszej codzienności. Pośpiech, nadmiar obowiązków czy po prostu wygoda sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po te komfortowe i nowoczesne formy płatności.

Bezgotówkowe formy płatności

Szybkie przelewy usprawniają realizowanie wszystkich transakcji. Dzięki nim szybko i wygodnie zapłacimy za zakupy, opłacimy rachunki czy przelejemy środki na konto znajomych. Pojawienie się technologii NFC i HEC znacznie usprawniło i zmodyfikowało nasze zachowania konsumenckie. Wśród wielu form realizowania transakcji dostępny jest BLIK i szybkie przelewy. I to właśnie poprzez BLIK api możemy dokonywać transakcji, a następnie je monitorować.

Coraz większa dostępność tych usług bezgotówkowych sprawia, że idąc na zakupy czy kupując coś przez internet nie musimy martwić się o finalizację płatności. Teraz wszystko przebiega sprawnie i szybko. A finalizacja transakcji to jedna mała czynność – przyłożenie karty lub urządzenia mobilnego, bądź wpisanie kodu BLIK czy danych karty. Możliwości, które oferuje nam nowoczesna technologia bankowa są nie tylko wygodne i szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne. Odpowiednie szyfrowania i certyfikaty sprawiają, że dokonywanie transakcji nie jest zagrożone.

Jakie formy płatności są dostępne w Polsce? Obok tradycyjnych metod gotówkowych, w sklepach stacjonarnych i online, możemy zapłacić:

  • kartą,
  • smartfonem lub smartwatchem,
  • usługą BLIK,
  • a także wirtualnym portfelem.

Te wszystkie formy są wygodne i bezpieczne, dlatego każdego dnia ich grono fanów powiększa się. Co więcej, ich używanie jest wręcz dziecinne łatwe. Także niezależnie od wieku, każdy może swobodnie z nich korzystać.

Płatności bezgotówkowe – łatwe i wygodne

Przelewy natychmiastowe są wygodne. Dlatego tak szybko zyskały swoich zwolenników. Ich niepodważalne zalety to między innymi:

  •   komfort,
  •   wygoda
  •  bezpieczeństwo.

Sprawiają one, że coraz chętniej po nie sięgamy. Aby skorzystać z bezgotówkowych form płatności wystarczy posiadać konto bankowe i kartę płatniczą. A w przypadku usługi BLIK i płatności telefonem lub zegarkiem zsynchronizowaną z kontem bankowym aplikację mobilną.

Wdrażanie płatności w sklepach internetowych jest bardzo ważne. Dostosowanie oferty do potrzeb klientów zwiększa ruch i zysk w sklepie. Dzięki skorzystaniu z aplikacji dokumentacja API połączenie sklepu internetowego z płatnościami jest teraz jeszcze łatwiejsze. Konkretne przykłady oraz gotowa baza wiedzy sprawiają, że dostosowanie oferty realizacji transakcji będzie szybkie i wygodne.

Dzięki tym rozwiązaniom szybkie przelewy w twoim sklepie są możliwe, a twoi klienci będą mogli cieszyć się bogatszą ofertą finalizacji swoich zamówień.

Materiał partnera

Tags from the story
,