Krem na zmarszczki – czego potrzebuje Twoja skóra?

KREM NA ZMARSZCZKI
Kremy na zmarszczki warto porównywać przede wszystkim pod kątem ich dopasowania do potrzeb twojej skóry | fot.: stock.adobe.com

Po kremy przeciwzmarszczkowe sięgają zarówno kobiety z cerą dojrzałą, które chcą zawalczyć z oznakami starzenia, jak i kobiety nieco młodsze, które kremu przeciwzmarszczkowego używają profilaktycznie, zapobiegawczo, aby jak najskuteczniej spowolnić procesy starzenia skóry. Jedne i drugie zadają sobie jednak to samo pytanie: czym taki krem powinien się charakteryzować?

Kremy na zmarszczki — jak nie dać się złapać na marketing?

Wizyta pierwszej napotkanej drogerii pozwala przekonać się naocznie, że kremów z hasłem „przeciwzmarszczkowym” producenci proponują nam całe mnóstwo. Pojawia się jednak pytanie, czy wszystkie działają tak samo skutecznie, a jeśli nie to jak spośród nich wybierać. Każda kobieta chce jak najdłużej zachować młody wygląd, nie każda jednak wie, czy lepiej postawić na krem z retinolem, czy może innym składnikiem. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na składy. To, że krem opisany jest jako przeciwzmarszczkowy, jeszcze o niczym nie świadczy. Jeśli ma stymulować produkcję kolagenu i przebudowę włókien skóry, musi mieć odpowiednio „mocny” skład. Jeśli ma być to odżywczy krem, powinien zawierać np. dobrze skomponowane peptydy. Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe wyróżniają się przede wszystkim składem, w którym poszczególne elementy wpływają na siebie wzmacniająco, np. w kremach przeciwzmarszczkowych bardzo często pojawia się witamina C, natomiast już niewiele z nich wzbogaconych jest o kwas ferulowy, który nie tylko neutralizuje wolne rodniki i chroni przed promieniowaniem słonecznym, lecz także wzmacnia działanie witaminy C. 

Kwas hialuronowy, retinol, peptydy a zmarszczki mimiczne

Kremy na zmarszczki warto porównywać przede wszystkim pod kątem ich dopasowania do potrzeb twojej skóry. Nieco inny krem wybierzesz w przypadku działań zapobiegawczych, stricte anti-agingowych, inny kiedy liczyć się będzie dla ciebie intensywne nawilżenie, a jeszcze inny, kiedy będziesz szukała produktu, który pięknie ujednolica koloryt cery i minimalizuje widoczność samych zmarszczek. 

Da się jednak wskazać co najmniej kilka składników, które sprawiają, że krem dobrze działa przeciwzmarszczkowo i jednocześnie daje dodatkowe efekty w postaci odżywionej, nawilżonej, promiennej cery. Twoją uwagę powinny zwrócić produkty m.in. z:

  • dobrej klasy retinolem, który nie tylko stymuluje odnowę komórkową, lecz także poprawia produkcję kolagenu, elastyny, naturalnego kwasu hialuronowego, spłyca zmarszczki i poprawia gęstość skóry, 
  • peptydami (np. W3 Peptide), które stanowią alternatywę dla inwazyjnych zabiegów PRP (z osoczem bogatopłytkowym); stymulują odmładzania skóry, remodelują ją;
  • kompleksem witamin A, E i C; warto jednak wybrać krem przeciwzmarszczkowy, w którego składzie jest dobry ich nośnik lub np. kwas ferulowy wzmacniający ich działanie.
  • kwasem hialuronowym, którego uzupełnienie pozwala opóźnić proces starzenia skóry i poprawić jej elastyczność. 

Materiał partnera zewnętrznego