Proste sposoby na zachowanie młodej cery

uśmiechnięta kobieta z aplikatorem oleju naturalnego przy twarzy
Nowoczesne kobiety doceniły moc tkwiącą w naturalnych składnikach, dlatego tak popularne stały się oleje do twarzy | fot.: stock.adobe.com

Od zarania dziejów dbałość o młody wygląd stanowiła cel wszystkich kobiet. W pogoni za młodością poszukiwały cudownych leków, kosmetyków i specyfików, które miały trwale zapobiec procesom starzenia. Obecna wiedza pokazuje, że najskuteczniejsze okazały się metody naturalne, dostępne bez potrzeby posiadania wiedzy tajemnej.

Pielęgnacja cery po 30 stce

Choć procesy starzenia rozpoczynają się już po dwudziestym roku życia, pierwsze oznaki starzenia widoczne są dopiero po trzydziestce. Nie bez znaczenia jest kwestia genetyczna, warunkująca tempo i głębokość powstających zmarszczek, jednak  przy zastosowaniu właściwej pielęgnacji, udaje się opóźnić te niekorzystne zmiany. Nowoczesne kobiety doceniły moc tkwiącą w naturalnych składnikach, dlatego tak popularne stały się oleje do twarzy. Niezależnie od tego czy jest to lej arganowy, olejek z czarnuszki czy też z pestek malin, oferują wsparcie dla cery kobiet po trzydziestce. Dzieje się to dlatego, że zawierają wiele cennych witamin, między innymi A i E, które korzystnie wpływają na odbudowę i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto witamina E chroni skórę i stymuluje syntezę kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Już po trzydziestce warto zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia i barierę lipidową skóry twarzy.

Dieta a wygląd cery

Nie bez znaczenia w zachowaniu atrakcyjnego wyglądu skóry ma stosowana dieta. To dzięki niej ciało otrzymuje wszystkie składniki służące odbudowie, witaminy mające szalenie istotny wpływ na jej wygląd i składniki mineralne. Warto dokładnie przyjrzeć się składowi spożywanych posiłków tak, aby nie stanowiły one tylko zbiór kalorii, ale dawały wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Podstawowa zasada mówi, że oprócz białek, które są bardzo ważnym elementem diety i wspiera odbudowę mięśni i kości, zadbać także o odpowiednią podaż warzyw. To dzięki nim ciało zyska szereg istotnych mikro i makroelementów, niezbędnych do codziennego funkcjonowania organizmu. Źle skomponowana dieta z pewnością odbije się na stanie skóry, powodując, że będzie ona wyglądać na zmęczoną, bez blasku i szybciej ulegnie procesom starzenia. Równie istotnym elementem jest właściwe nawodnienie, które pozwoli na szybsze pozbycie się szkodliwych produktów przemiany materii z ciała, równocześnie poprawiając napięcie i wygląd skóry.

Aktywność fizyczna a wygląd skóry

Bardzo ważnym elementem dbałości o ogólny stan zdrowia jest aktywność fizyczna. Pozwala ona na wyregulowanie procesów trawienia, szybsze usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii oraz pobudzenie procesów regeneracji. Dla skóry oznaczać to będzie szybszą odbudowę i transport składników odżywczych. Ponadto lepsze ukrwienie i tym samym odżywienie tkanek oraz brak zastojów płynów, objawiających się jako nieestetyczny cellulit. Właściwie dozowana aktywność fizyczna to niezastąpiony sposób na poprawienie stanu zdrowia, a tym samym wyglądu, bowiem regulując procesy zachodzące wewnątrz organizmu, znacząco poprawi to, co widoczne gołym okiem.


Materiał partnera zewnętrznego