Stylizacja brwi krok po kroku

zadbane brwi
Obecnie najbardziej modne są brwi mocne i gęste, wyskubywanie cieniuteńkich niteczek jest już passe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Ładnie wystylizowane i zaznaczone brwi sprawiają, że nawet najdelikatniejszy i najmniej widoczny makijaż nabiera wyrazu. Stylizacja brwi nie jest jednak prosta – bardzo łatwo o przerysowany, wręcz karykaturalny efekt. Dowiedz się, jak zadbać o brwi. Jak malować brwi pomadą lub cieniem, by były równe i ładnie zaznaczone?

Czym malować brwi?

Stylizacja brwi może być wykonana za pomocą kilku kosmetyków. Zdecydowanie najbardziej popularna jest kredka. I chociaż ma sporo zalet, może się okazać, że efekt nie będzie zbyt ładny. Kredka pomaga zaznaczyć łuk brwiowy, jednak jej stosowanie wymaga ogromnej precyzji.

Drugą opcją jest malowanie pomadą lub cieniem. Pomada ma kremową konsystencję i intensywny kolor. Wymaga precyzji, ale tak naprawdę każdy błąd można poprawić korektorem. Podobnie wygląda malowanie cieniem, ale wtedy należy użyć żelu, by zapanować nad włoskami i ułożyć je w odpowiednim kierunku.

Krok pierwszy: idealny kształt

Jeśli chcesz, by brwi były ładne i dobrze wyglądały, musisz najpierw zadbać o ich kształt. Obecnie najbardziej modne są brwi mocne i gęste, wyskubywanie cieniuteńkich niteczek jest już passe. Dlatego zadbaj o to, żeby brwi nie były zbyt krótkie ani za cienkie.

Pamiętaj także, żeby zaznaczyć wygięcie łuku i usunąć włoski wyrastające poniżej linii rzęs. Jeśli będą widoczne, to prawdopodobnie brwi będą wyglądały na krótsze.

Krok drugi: malowanie

Kolejny krok to już malowanie. Jak malować brwi pomadą albo cieniem? W obu przypadkach potrzebujesz płaskiego, wąskiego i przyciętego na skos pędzelka. Pomada jest łatwiejsza do nakładania, ponieważ ma kremową konsystencję. Pierwszym etapem jest nałożenie koloru na dolną linię brwi, tak jakbyś obrysowywała kontur.

Następnie należy wypełnić brwi kolorem, pokrywając zarówno włoski, jak i prześwity. Podobnie postępuj z cieniem, tylko najpierw nałóż wosk lub żel, by cień lepiej się trzymał.

Krok trzeci: wyczesywanie

To jeszcze nie koniec stylizacji brwi. Kolejnym krokiem jest wyczesywanie. Zarówno pomada, jak i cień czy kredka wymagają rozcierania. Nadmiar kosmetyku osadza się na włoskach, a to nie wygląda najlepiej. Dlatego po malowaniu należy rozczesać brwi małą szczoteczką do brwi lub spiralką.

Wyczesywanie pozwala rozprowadzić kosmetyk po włoskach, by były równomiernie zafarbowane. Czesanie sprawia także, że brwi są równe i gładkie, a żadne niesforne włoski nie wychodzą poza ich formę.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,