Dodaj sobie sił dzięki korzeniowi maca

maca na białym tle
Maca pochodzi z Ameryki Południowej, roślina ta znana jest już od kilku tysięcy lat, a stosowana była już przez Inków | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Korzeń maca to superfood, który powinien zainteresować wszystkich, którzy potrzebują solidnej dawki energii, narażonych na duży stres, chorych lub w trakcie rekonwalescencji, a także bezskutecznie starających się o dziecko. Co kryje w sobie ta niezwykła roślina?

Maca – korzeń o niezwykłym działaniu

Maca pochodzi z Ameryki Południowej, roślina ta znana jest już od kilku tysięcy lat, a stosowana była już przez Inków. Wierzyli oni, że dodaje im sił do walki z wrogiem. Skąd to przekonanie? Jej korzeń dodaje energii, obniża poziom odczuwanego stresu, zwiększa wydolność organizmu, poprawia koncentrację i stanowi pomoc dla osób niedożywionych. Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, można nabrać przekonania, że rzeczywiście jest to pokarm idealny dla wojowników. Z pewnością pomagał także poradzić sobie mieszkańcom wysokogórskich terenów przetrwać w trudnych warunkach. Nie bez powodu jest określany mianem superfood, jest bardzo bogaty w ważne dla organizmu składniki m.in. pełnowartościowe białko, liczne sole mineralne i witaminy, a także substancje bioaktywne, które przyczyniają się do poprawy stanu organizmu, zapobiegają chorobom i przedwczesnemu starzeniu.

Maca – korzeń dla wymagających

Współcześnie korzyści z jego stosowania odczują przede wszystkim ludzie prowadzący wymagający tryb życia, wykonujący obciążającą pracę fizyczną lub umysłową, sportowcy oraz wszyscy, którzy muszą funkcjonować w warunkach dużego stresu np. lekarze. Korzeń może okazać się pomocny dla par zmagających się z problemami związanymi z seksualnością i bezskutecznym staraniem o dziecko, ponieważ jest w stanie zwiększać libido i wpłynąć pozytywnie na płodność mężczyzn oraz kobiet. Osoby w trakcie dochodzenia do siebie po różnego rodzaju chorobach, niedożywione i osłabione sięgając po korzeń maca mają szansę wzmocnić swój organizm, uzupełnić składniki odżywcze i dodać sobie energii do walki o zdrowie.

Jak spożywać korzeń maca?

Poszukując tej rośliny najlepiej skierować się w stronę sklepu z żywnością ekologiczną. W dobrze zaopatrzonym będziemy zwykle mieli wybór – proszek lub kapsułki. Tę pierwszą formę można wykorzystać na kilka sposobów, najczęściej przygotowuje się z jej udziałem zdrowe, energetyzujące koktajle, można również rozpuścić sproszkowany korzeń w wodzie lub soku. Ma on słodkawy smak, bardzo charakterystyczny. Kapsułki polecane są natomiast wszystkim, którym zależy na regularnym przyjmowaniu stałych dawek oraz lubiącym najwygodniejsze rozwiązania.


Materiał partnera zewnętrznego