Dzień Kobiet na biegowo!

Impreza z roku na rok powiększa się o kolejne elementy, ale hasło imprezy pozostaje niezmienne: „Świętuj Dzień Kobiet tak, jak lubisz. Na biegowo!” | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak świętować Dzień Kobiet, to tylko w biegu! Do tego zachęca Ruchowa Akademia Zdrowia, organizator SANPROBI Bieg Kobiet. W tym roku impreza obchodzi swoje 10. urodziny. Jubileuszowa edycja odbędzie się 10 marca 2019 roku na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Chociaż pobiegną tylko panie, to atrakcje przygotowane są dla wszystkich członków rodziny. Dziewczyny mogą liczyć na medale, każdy na dobrą zabawę!

#10edycjaSanprobiBiegKobiet

Impreza znana jest zarówno biegaczkom, jak i amatorkom nordic walkingu. Obie dyscypliny mają co roku silną reprezentację. W ubiegłym roku na metę dotarło aż 1686 zawodniczek! SANPROBI Bieg Kobiet to nie tylko impreza sportowa, to także pakiet wydarzeń towarzyszących. Są to m.in. spotkania z ekspertami zdrowego stylu życia: dietetykami, trenerami i lekarzami. Jubileusz ma swoje wymagania, więc i liczba atrakcji się powiększy. Najmłodsi, na przykład, spotkają się z animatorami, wskoczą na dmuchane place zabaw i wezmą udział w konkursach.

#trasa

W głównej konkurencji do przebiegnięcia lub przejścia z kijkami będzie 5-kilometrowa trasa. Start i meta usytuowane zostaną na Jasnych Błoniach, dwie pętle poprowadzą zaś przez Park Kasprowicza. Tradycyjnie odbędzie się również MINI SANPROBI Bieg Kobiet, skierowany do dziewczynek w różnych kategoriach wiekowych. Długości tras to: 300 metrów dla dzieci poniżej 6 roku życia, 1000 metrów dla dziewczynek pomiędzy 7 a 11 rokiem życia. Co ciekawe, uczestniczki mogą mieć pewność, że żadna nie przybiegnie na metę ostatnia. Jak to możliwe? Warto przekonać się osobiście!

Dziewczyny mogą liczyć na medale, każdy na dobrą zabawę! | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

#zapisy

Na rok 2019 przygotowano co najmniej 2000 miejsc, ale ze względu na spore grono zainteresowanych lista szybko się wypełnia. Opłatę startową w wysokości 60 zł można wnieść do 22 lutego, ale lepiej z tym nie zwlekać. Organizatorzy SANPROBI Bieg Kobiet namawiają do wybrania się w plener z najbliższą rodziną. Wspólny bieg z mamą, córką czy przyjaciółką potrafi zacieśnić relacje i zbudować wspólne wspomnienia. Panów zachęca się do kibicowania. Impreza z roku na rok powiększa się o kolejne elementy, ale hasło imprezy pozostaje niezmienne: „Świętuj Dzień Kobiet tak, jak lubisz. Na biegowo!”

#harmonogrambiegow

  • 10.03.2019 r. – start i meta: Jasne Błonia, Szczecin
  • godz. 10.20 – biegi dziewczynek
  • godz. 11.00 – 5 km nordic walking
  • godz. 12.00 – 5 km bieg

Zapisy, regulamin biegu i informacje:

www.biegi.sanprobi.pl


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,