Jak przygotować się do wizyty u stomatologa?

Narzędzia stomatologiczne
Pewne rzeczy mogą okazać się niepokojące - plamka na zębie, sporadycznie pojawiający się ból zębów i nie tylko. Stomatolog jest w stanie dostrzec naprawdę wiele, ale jeśli coś cię niepokoi - możesz o tym powiedzieć choćby po to, aby rozwiać swoje wątpliwości | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wizyta u stomatologa często bywa stresująca – szczególnie dla dzieci, a czasem też dla osób dorosłych. Często wynika to z braku odpowiedniego przygotowania do danej wizyty, przez co nie do końca wiemy, czego mamy się spodziewać. Niepewność zawsze wzbudza stres, dlatego do pewnych rzeczy warto jest przygotować się odpowiednio wcześniej. W artykule wyjaśniamy, jak przygotować się do wizyty u stomatologa – czyli co zrobić, aby móc spokojnie zasiąść na fotelu dentystycznym.

Potwierdź wizytę

Przed przyjściem na wizytę warto jest wykonać telefon do gabinetu celem potwierdzenia wizyty. Wykonując taki telefon jednocześnie upewnisz się, że twoja wizyta na pewno odbędzie się – co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy musisz poświęcić sporo czasu, by dostać się do danego stomatologa.

Zbierz wyniki poprzednich badań

Jeśli jesteś w trakcie leczenia i do tej pory realizowałeś je w innym gabinecie, powinieneś zebrać i dostarczyć nowemu dentyście możliwie szczegółową dokumentację w zakresie tego, jak przebiegały poszczególne etapy leczenia. To pozwoli na łatwiejsze opracowanie dalszej drogi leczenia.

Przyjdź nieco wcześniej

Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w nowym gabinecie stomatologicznym, postaraj się dotrzeć kilka, a nawet kilkanaście minut przed czasem. Dzięki temu uda Ci się wypełnić ankietę na temat Twojego stanu zdrowia i dokonać innych formalności bez konieczności przesuwania harmonogramu dnia.

Oczyść jamę ustną

Przed każdą wizytą u stomatologa powinieneś dokładnie oczyścić jamę ustną. Dentyści często mają na miejscu jednorazowe szczoteczki i pasty do zębów, jednak rozsądnie jest zabrać własne przyrządy do czyszczenia jamy ustnej. Zadbaj o to, aby na powierzchni zębów i w powierzchniach międzyzębowych nie było jakichkolwiek resztek jedzenia, gdyż ułatwi to stomatologowi pracę. Warto także oczyścić język na tyle, na ile będziesz w stanie.

Powiedz dentyście o tym, co cię niepokoi

Pewne rzeczy mogą okazać się niepokojące – plamka na zębie, sporadycznie pojawiający się ból zębów i nie tylko. Stomatolog jest w stanie dostrzec naprawdę wiele, ale jeśli coś cię niepokoi – możesz o tym powiedzieć choćby po to, aby rozwiać swoje wątpliwości. Nie czekaj na diagnozę – powiedz, co jest nie tak, a stomatolog postara się udzielić Ci rzetelnej odpowiedzi.

Wiesz już, jak przygotować się do wizyty u stomatologa. Zakładamy, że odpowiednie przygotowanie zapewni ci większy komfort i pozwoli na to, by zasiąść na fotelu dentystycznym bez żadnego stresu. Życzymy powodzenia i zapraszamy do gabinetu https://wolniewicz.eu/


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,