Stres, presja, zła dieta – to tylko część rzeczy, które mogą mieć wpływ na zaburzenie erekcji

oddawanie moczu
Pojawienie się kłopotów z erekcją powinno być sygnałem świadczącym o problemach w organizmie | fot.: pixabay

Zaburzenia erekcji mogą być wywołane przez choroby organizmu lub nieprawidłowy styl życia. Coraz częściej problemy z potencją dotykają młodych mężczyzn nieprzywiązujących uwagi do jakości spożywanych posiłków, narażonych na wysoki stres. Jakie czynniki odpowiadają za kłopoty z erekcją? Które z nich należy wyeliminować, by odzyskać satysfakcję z życia seksualnego?

Niedobór magnezu

Na kłopoty z erekcją wpływać może niedobór magnezu. Składnik ten bierze udział w zachowaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego. Wspiera syntezę białek oraz pracę mięśni. Pozytywnie oddziałuje na kondycję ciała i układ nerwowy, w tym także na poziom libido. Można go uzupełniać poprzez przyjmowanie tabletek Menmag dostępnych bez recepty. Oprócz magnezu, zawierają one takie elementy, jak cynk, witamina B6 oraz wyciąg z korzenia maca. Składniki te wspierają kondycję fizyczną, sprawność seksualną, a także podnoszą libido. Wiele aptek internetowych pozwala porównywać ceny opakowań tabletek – przykładowo w aptece Gdziepolek.pl opcja ta dostępna jest za darmo.

Nieprawidłowa dieta

Jedną z częściej występujących przyczyn zaburzeń erekcji jest nieprawidłowa dieta. Jedzenie tłustych potraw i picie słodkich napojów gazowanych przekłada się na słabnącą potencję. Do tego doliczyć należy wypłukiwanie elektrolitów i regularne przyjmowanie używek, takich jak alkohol i papierosy. W połączeniu z niską aktywnością fizyczną negatywnie oddziałują one na zdolność do erekcji, osłabiając ciśnienie krwi i utrudniając jej dopływ do prącia.

Wystawienie na stres i presja ze strony otoczenia

Mężczyźni mający zaburzenia erekcji powinni przyjrzeć się także swojej kondycji psychicznej. Częste narażenie na stres oraz presja w życiu zawodowym i prywatnym negatywnie oddziałują na zdolność do uzyskania erekcji. Innym czynnikiem powodującym kłopoty z potencją jest poczucie ciągłego zmęczenia, przytłoczenia obowiązkami oraz nieustające napięcie. Przekłada się to na problemy ze snem, a w konsekwencji także na niezdolność do utrzymania wzwodu.

Warto zwrócić swoją uwagę także na doświadczenia seksualne. Mężczyźni czujący obawy przez zbliżeniem z powodu przedwczesnych wytrysków pojawiających się w przeszłości, mogą mieć problem z pojawieniem się erekcji w teraźniejszości.

Co jeszcze wpływa na problemy z erekcją?

Stresujący tryb życia, używki oraz zły sposób odżywiania stanowią jedynie część czynników odpowiedzialnych za zaburzenia erekcji. Kłopoty z potencją u mężczyzn mogą być wywołane przez szereg innych elementów. Wśród nich najczęściej wymienia się:

  • choroby układu naczyniowego, czyli miażdżyca i nadciśnienie,
  • niektóre z przyjmowanych leków,
  • depresja,
  • niskie poczucie własnej wartości,
  • przebyte urazy, jak złamania i uszkodzenia w obrębie kręgosłupa, miednicy,
  • relacja z partnerką: napięcie, kłótnie.

Podsumowanie

Pojawienie się kłopotów z erekcją powinno być sygnałem świadczącym o problemach w organizmie. Zbyt późna reakcja na zaburzenia potencji może powodować ich regularne występowanie i całkowity zanik życia seksualnego. O niepokojących objawach dobrze powiadomić lekarza.

Materiał partnera

Tags from the story
,