Szczoteczki soniczne – poznaj ich atuty

szczoteczka soniczna
Szczoteczki soniczne od zwykłych szczoteczek elektrycznych różnią się tym, że – poza wprawianiem włosia w ruch – emitują też fale dźwiękowe | fot.: stock.adobe.com

Dbanie o higienę jamy ustnej pozwala zachować zdrowy i piękny uśmiech. Dokładne szczotkowanie zębów, nitkowanie oraz płukanie jamy ustnej powinno być naszą codziennością. Równie ważne są regularne wizyty u stomatologa. Należy również pamiętać o wyborze odpowiednich preparatów (pasta i płyn do płukania) oraz szczoteczki do zębów. Na uwagę zasługują szczoteczki soniczne, które pomagają skutecznie usuwać płytkę nazębną, osad i resztki jedzenia.

Na czym polega ich przewaga nad innymi, dostępnymi na rynku szczoteczkami? Największym atutem jest wysoka skuteczność w czyszczeniu zębów. Ich działanie opiera się na dwóch elementach: ruchach włosia oraz emitowaniu fal dźwiękowych. Ta technologia pozwala na czyszczenie trudnodostępnych przestrzeni zębowych, co nie byłoby możliwe przy pomocy szczoteczki manualnej. Szczoteczki soniczne są jednocześnie całkowicie bezpieczne dla użytkowników, bo nie powodują cofania się dziąseł. Pomagają w zachowaniu czystości jamy ustnej, a tym samym chronią przed próchnicą oraz chorobami przyzębia.

Czym charakteryzują się szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne od zwykłych szczoteczek elektrycznych różnią się tym, że – poza wprawianiem włosia w ruch – emitują też fale dźwiękowe. Ważne jest również to, że główka szczoteczki nie wykonuje żadnych ruchów (jak na przykład w przypadku szczoteczki rotacyjnej). W szczoteczkach sonicznych rusza się jedynie włosie, które wprawiane jest w ruch wymiatający. Ten w połączeniu z emitowanym przez nie dźwiękiem zwiększa obszar czyszczenia i pozwala docierać do kieszeni dziąsłowych oraz trudnych do doczyszczenia miejsc, które powstają w wyniku noszenia stałych aparatów ortodontycznych. Standardem, podobnie jak u innych szczoteczek elektrycznych, jest umieszczony na rączce panel sterowania.

Zalety szczoteczek sonicznych

Najważniejsza zaleta to możliwość efektywnego czyszczenia zębów także u osób z aparatami ortodontycznymi albo chorobami dziąseł. Zastosowana w szczoteczkach sonicznych technologia pozwala na usuwanie resztek jedzenia i zalegającej płytki nazębnej przy pomocy ruchów wymiatających, które są rekomendowane przez stomatologów. Efektem tego jest skuteczna ochrona zębów przed próchnicą i kamieniem nazębnym.

Efektowne czyszczenie zębów nawet w trudno dostępnych miejscach pomaga w przywróceniu zębom naturalnej bieli. Miękkie włosie w połączeniu z zastosowaną technologią pozwala na usunięcie ze szkliwa uporczywych osadów bez jego intensywnego ścierania.

Przy czyszczeniu zębów szczoteczki soniczne robią jednocześnie masaż dziąseł, który korzystnie wpływa na ich kondycję. Ich atutem jest to, że mogą być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci, a także przez osoby z paradontozą i odsłoniętymi szyjkami zębowymi.

Materiał partnera