Jakie elementy bezpieczeństwa są wykorzystywane w meblach dla dzieci?

Pokój dziecięcy z szarymi mebelkami
Producenci mebli dziecięcych oferują klientom szeroki wybór. Np. meble Bellamy to m.in. solidne regały, szafy czy komody, w których bez trudu można poukładać wszystkie ubranka dziecka, bieliznę, pieluszki tetrowe i flanelowe, pieluchy jednorazowe, kosmetyki i wszelkie inne rzeczy, których potrzebujemy do opieki nad dzieckiem | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Urządzając pokój dla dziecka, zwłaszcza małego, trzeba mieć na uwadze nie tylko estetykę i funkcjonalność mebli czy innych elementów pokoju, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszej pociechy. Jakie systemy bezpieczeństwa mogą być montowane w wyposażeniu pokojów przeznaczonych dla najmłodszych? Odnieśmy się do przykładu, jakim będą meble Bellamy.

Zaokrąglone krawędzie

Jednym z podstawowych elementów odróżniających meble dla dorosłych od mebli dla dzieci, takich jak meble Bellamy, są zaokrąglone krawędzie. Szlifowane ostre rogi i kanty pozwalają na zabezpieczenie dziecka przed uderzeniem się i zrobieniem sobie krzywdy. Ostre krawędzie są w stanie nawet przeciąć delikatną skórę dziecka, dlatego producenci dbają o to, aby nie było ich w meblach adresowanych do najmłodszych.

Mocowanie regałów i komód do ścian

Producenci mebli dziecięcych oferują klientom szeroki wybór. Np. meble Bellamy to m.in. solidne regały, szafy czy komody, w których bez trudu można poukładać wszystkie ubranka dziecka, bieliznę, pieluszki tetrowe i flanelowe, pieluchy jednorazowe, kosmetyki i wszelkie inne rzeczy, których potrzebujemy do opieki nad dzieckiem. Z jednej strony, solidność takich mebli jest ich zaletą, ale z drugiej, są one ciężkie, a ich przewrócenie się, np. kiedy maluszek zacząłby się po nich wspinać, mogłyby być groźne dla dziecka. Meble Bellamy wyposażone są w specjalne systemy pozwalające na mocowanie wysokich szaf i regałów do ścian, co umożliwia dla maksymalną ochronę dziecka. Warto też zwrócić uwagę, czy regały i komody mają zabezpieczenia przed wypadaniem półek – meble Bellamy posiadają taką ochronę, co jest polecane w meblach stanowiących wyposażenie pokoju dziecka.

Barierki do łóżeczek

W okolicy pierwszego roku życia maluszek staje się bardziej mobilny. Nawet na kilka miesięcy przed pierwszymi urodzinami może zacząć swobodnie wstawać, trzymając się np. barierek łóżeczka. Dobrym wyborem do pokoiku dziecięcego byłyby łóżeczka Bellamy, które mają barierki zapewniające bezpieczeństwo pociechy w każdej sytuacji.


Materiał partnera zewnętrznego