Jak przechowywać wywołane zdjęcia?

zdjęcia w ramkach na ścianie
Wywołane zdjęcia – te starannie wyselekcjonowane – możesz przechowywać... na ścianie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zdjęcia przywołują wspomnienia, pozwalając powrócić do zabawnych i wzruszających wydarzeń sprzed lat. Chociaż większość osób gromadzi fotografie wyłącznie w postaci plików cyfrowych, to tylko wydrukowane zdjęcia potrafią oddać niepowtarzalny klimat i wyzwolić pozytywne emocje. Jeśli masz spore archiwum fotografii cyfrowych, wywołaj je – szczególnie że możesz przechowywać je na wiele sposobów.

Miło jest powrócić do chwil z przeszłości, prawda? Przyjemnie jest trzymać w rękach fotografie i wracać wspomnieniami do tych konkretnych czasów. Aby jednak zdjęcia mogły przetrwać kolejne lata, ważne jest ich odpowiednie przechowywanie. Do wyboru masz kilka możliwości.

1. Album na zdjęcia

Album na zdjęcia to jeden z najbardziej popularnych sposobów na przechowywanie fotografii. Jeżeli zdecydujesz się na standardowy album kieszeniowy, możesz w nim umieścić wszystkie wywołane zdjęcia. Jeśli natomiast chcesz stworzyć unikalną kronikę najważniejszych wydarzeń, umieść tam starannie wyselekcjonowane fotografie w różnych formatach.

Odbitki klasyczne dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów – na stronie https://foto.fujifilm.pl/ możesz zamówić zarówno zdjęcia w formacie 9×13 cm oraz 10×15 cm, jak również większym – aż do 30×45 cm.

2. Pudełko na fotografie

Jeśli chętnie wywołujesz duże ilości zdjęć, pomyśl o ich przechowywaniu w dekoracyjnych pudełkach. Każdemu rocznikowi lub wydarzeniu poświęć jedno akcesorium i opatrz je stosownym opisem – dzięki temu będziesz wiedzieć, po które opakowanie sięgnąć.

Pudełka na fotografie, choć są może mniej eleganckim sposobem na przechowywanie fotografii, na pewno są dużo tańsze niż zakup kilkunastu albumów. Jest to szczególnie istotne w przypadku posiadania nawet kilku tysięcy wywołanych zdjęć. Trzeba jednak liczyć się z tym, że częściej przeglądane fotografie mogą szybciej się niszczyć.

3. Album na ścianie

Wywołane zdjęcia – te starannie wyselekcjonowane – możesz przechowywać… na ścianie. Jak? Zaopatrz się w ramki, za pomocą których stworzyć ścienny album. Aby nadać mu większej efektowności, pokuś się o wywołanie fotografii w różnych rozmiarach.

Taki sposób przechowywania zdjęć, chociaż jest niezwykle uroczy i klimatyczny, ma jedną wadę: nie pozwoli na wyeksponowanie wszystkich ważnych momentów w Twoim życiu. Dlatego warto mieć w zapasie więcej wydrukowanych zdjęć – po to, aby cyklicznie je wymieniać. Dzięki temu ścienny album nigdy się nie znudzi i każdego dnia będzie wywoływał uśmiech na Twojej twarzy.

Wywołujesz zdjęcia? Zadbaj o ich wysoką jakość

Jeżeli chcesz, aby wspomnienia zapisane na zdjęciach przetrwały długi czas, musisz zadbać o odpowiednie ich przechowywanie, ale przede wszystkim o jakość wydrukowanych fotografii.

Zdjęcia wywołaj w renomowanym punkcie fotograficznym, który korzysta z najlepszych materiałów do druku. Będzie to gwarancją wiernego odwzorowania kolorów oraz trwałości na lata. Zwróć przy tym uwagę na dostępność zdjęć w różnych formatach – począwszy od standardowych 9×13 i 10×15, skończywszy na 20×30, 30×40 i większych.

Nie bez znaczenia pozostaje też rodzaj papieru fotograficznego. W przypadku papieru Fujifilm do wyboru mamy kilka rodzajów: standardowy w wersji błyszczącej i matowej, Premium ze zwiększoną grubością podłoża, Profesjonalny, który gwarantuje najlepsze parametry odwzorowania obrazu, oraz Velvet, cechujący się głębokim matem i aksamitną powierzchnią, bez odbić i refleksów światła.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,