Jak wybrać materac dla otyłych

materac dla puszystych
Dla osób otyłych przeznaczone są materace twarde lub bardzo twarde | fot.: stock.adobe.com

Materac powinien być podporą dla kręgosłupa podczas snu, w tym – odciążać mięśnie i stawy. Osoby, które zmagają się z nadprogramowymi kilogramami, wiedzą, że twardość podłoża w trakcie odpoczynku jest dla nich ogromnie ważnym czynnikiem, aby ich ciało mogło się odpowiednio się zregenerować. Jak zatem wybrać materac, który spełni oczekiwania osób “plus size”?

Twardość materacy dla puszystych

Podczas snu ciało człowieka nie może się “zapadać”. Jest to sztywna reguła, której wszyscy producenci materacy przestrzegają. Dlatego, aby ułatwić klientom wybór materaca, ustalono specjalne oznaczenia twardości, które wskazują, jaki materac odpowiada danej wadze ciała. Dla osób otyłych przeznaczone są materace twarde lub bardzo twarde. Jak rozpoznamy je na sklepowej półce? Są oznaczone według poniższej skali:

H1 – materace dedykowane osobom, których waga nie przekracza 60 kg;

H2 (średni) – twardość uniwersalna materacy przeznaczonych dla osób ważących od 60 do 80 kg;

H3 (twardy) – to materace zapewniające komfort snu osobom ważącym od 80 do 100 kg;

H4 (bardzo twardy) – oznaczenie jest umieszczane na materacach przeznaczonych dla osób, których masa ciała wynosi ponad 100 kg.

Dlaczego twardy materac? 

Osoby o większych rozmiarach wywierają duży nacisk na powierzchnię. Zwłaszcza podczas snu ważne jest, by kręgosłup miał prawidłowe podparcie, a mięśnie wokół kręgosłupa, mogły odpocząć po ciężkim dniu, wspierania kręgów.  W takim przypadku to twardy materac będzie w stanie zapewnić stabilność kręgosłupa, wygodę i komfort. Na rynku mamy wiele dostępnych rodzajów materacy, które ze względu na zastosowanie różnych tworzyw do ich wykonania, są elastyczne i nie sprawiają niezbyt komfortowego wrażenia, “jakbyśmy spali na kamieniu”. 

Materace najlepsze dla osób z nadwagą 

Na pierwszym miejscu dla osób otyłych, proponujemy materace wysokoelastyczne. Są to materace wykonane z pianki wysokiej jakości, która cechuje się dużą sprężystością, elastycznością i tym, że jej materiał ciągle “oddycha”. Co więcej, materace z pianki wysokoelastycznej są rozwiązaniem idealnym dla alergików. W zależności od oferty sklepu, materace te mogą być wzbogacone o dodatkowe warstwy, takie jak pianka lateksowa, termoelastyczna lub wełna owcza. Materace te nie odkształcają się i są bardzo wytrzymałe! UWAGA! Przy wybieraniu materacy wysokoelastycznych dla osób z nadwagą, należy zwrócić szczególnę uwagę na skalę twardości. Nie wszystkie materace tego typu są przeznaczone dla osób otyłych. Skala powinna oscylować pomiędzy H3-H4. 

Kolejnym rozwiązaniem dla osób puszystych są materace lateksowe. Pianka lateksowa, którą są wypełnione, posiada różne strefy twardości, a co za tym idzie – świetnie podpiera kręgosłup w czasie snu. Ciało osoby, która na nim leży może wywierać dowolny nacisk, a mimo to, tworzywo wraca do swojego pierwotnego stanu. 

Innym polecanym przez nas materacem dla osób otyłych jest materac kieszeniowy z podwójnym kokosem lateksowanym. Szczególnie polecany osobom ważącym ponad 100kg. Obszar materaca jest podzielony na siedem stref twardości. Dzięki takiemu podziałowi, materac układa się idealnie pod ciałem, dając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. 

Więcej na: https://materace-dla-ciebie.pl
Materiał partnera