Jakie zalety ma tablica suchościeralna i gdzie najbardziej się przyda?

tablica suchościeralna
Osoby, które w ogóle nie mogą umieścić tablicy na ścianie, bo np. przestrzeń jest wynajmowana lub z innego powodu — mogą zdecydować się na tablicę suchościeralną mobilną | fot.: materiał partnera

Tablice suchościeralne z rozmachem wypierają tablice kredowe, które pamiętamy ze szkół. Dlatego do domu i biura najczęściej wybierane są komfortowe i estetycznie wyglądające tablice suchościeralno-magnetyczne, które oferują szereg udogodnień. Korzystanie z tablic suchościeralnych jest praktyczne i posiada wiele zalet. Do czego się przydają na co dzień? Sprawdziliśmy!

Zalety tablicy suchościeralnej

Tablice suchościeralne posiadają znaczną ilość zalet, dzięki którym mają znaczną przewagę np. przed tablicami kredowymi. Przed zakupem warto je wszystkie rozważyć i zdecydować, jaką tablicę wybrać.

  • Tablice suchościeralne-magnetyczne nie brudzą, zamiast osypującej się i łamiącej kredy mamy do dyspozycji kolorowe pisaki, które w dodatku z łatwością zmywamy z tablicy za pomocą specjalnej suchej gąbki. Nie trzeba moczyć gąbki we wodzie, co jest raczej niekomfortowe i niehigieniczne.
  • Dzięki specjalnym magnesom do tablic suchościeralnych możemy przytwierdzić do powierzchni tablicy dokumenty, różne karteczki lub zdjęcia i pamiątki. Dzięki temu tablica zyskuje kilka nowych funkcji, które można kreatywnie wykorzystać do nauki lub zabawy z dziećmi.
  • Tablice suchościeralne od dawna sprawdzają się do nauki i zapisywania informacji. Notowanie na tablicy, która znajduje się zwykle w centralnym miejscu w pracowni, czy pokoju dziecka ułatwia zapamiętanie najważniejszych informacji do szkoły lub obowiązków do wykonania. Tworzenie list zadań usprawnia działania i uczy dzieci systematyczności.

Tablica suchościeralna — dla kogo?

Dzięki ogromowi zalet tablice suchościeralne znajda zastosowanie dosłownie wszędzie, gdzie znajdują się ludzie. Pomocne są w home office dla każdego, kto pracuje z domu. W biurze, na zajęciach dodatkowych, do pracy w małych zespołach. Tablica suchościeralna umożliwia zapisywanie pomysłów, ułatwia robienie tzw. burzy mózgów, przydaje się do nauki za pomocą skojarzeń i obrazów. Świetnie sprawdza się jako prezent dla dzieci, który mogą wykorzystywać zarówno do nauki, jak i do zabawy. Kolorowe pisaki zachęcają dzieci do rysowania, a nauka za pomocą kilku zmysłów jest o wiele bardziej owocna, a informacje zapamiętywane w ten sposób są łatwiejsze do przypomnienia.

Gdzie umieścić tablicę suchościeralną i jaką wybrać?

Być może obawiasz się, czy znajdzie się w mieszkaniu miejsce na tablice suchościeralno-magnetyczną, która akurat świetnie wkomponuje się w wystrój wnętrza i rozmiar pomieszczenia? Nic prostszego! Na szczęście istnieje możliwość zamówienia tablic suchościeralnych na wymiar! Dzięki temu udogodnieniu każdy może pozwolić sobie na jej posiadanie. Osoby, które w ogóle nie mogą umieścić tablicy na ścianie, bo np. przestrzeń jest wynajmowana lub z innego powodu — mogą zdecydować się na tablicę suchościeralną mobilną. Taką tablicę na trójnogu lub na kółkach można zabrać ze sobą wszędzie. Przeniesienie jej z pokoju do pokoju, z biura do biura lub sali nie będzie stanowiło problemu, a w niektórych przypadkach może nawet być zbawiennym rozwiązaniem, dzięki któremu z tablicy skorzysta więcej osób.

Materiał partnera

Tags from the story