Nowoczesna i funkcjonalna sztuka we wnętrzach

gustowne wnętrze sztuka oświetlenie
Potrzeba obcowania ze sztuką niesie za sobą wydatki oraz konieczność częstych przemeblowań, na które gotowi są sympatycy artyzmu | fot.: materiał partnera

Nowoczesne wnętrze cechuje połączenie designu z funkcjonalnością. Jak i gdzie projektanci łączą te dwa zadania? Sprawdź.

Gdzie jest miejsce na sztukę w nowoczesnym wnętrzu?

Sztuka to nie tylko dewiza muzeów i galerii. Dzieła sztuki działają na nas inspirująco, sprawiają, że czujemy się natchnieni do życia, a przebywanie w ich pobliżu sprawia nam ogromną przyjemność. Dlatego coraz częściej staramy się przenieść sztukę z muzeów do naszych prywatnych domów i mieszkań. Jednak przestrzeń prywatna stanowi marny materiał na mini galerię sztuki ze względu na metraż i związaną z nim konieczność zachowania przestrzeni użytkowej.

Są sposoby na połączenie prawdziwej sztuki z nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Projektanci tworzą umywalki na wzór kamiennych rzeźb, wieszaki na ręczniki i ubrania przypominające gargulce, odrobinę sztuki zapewnią witraże w oknach czy stylizowane meble kompaktowe. Wyjątkowo dobrym materiałem na zawarcie sztuki są lampy designerskie. Przy ich produkcji można użyć różnych materiałów, nadać im niezwykłych form i funkcjonalności oraz skomponować z meblami.

Marmurowe lampy LED Abigali

Marmur to szlachetna skała, którą docenili wielcy artyści, tacy jak Leonardo Da Vinci czy Michał Anioł. Do dziś z marmuru wykonuje się rzeźby, podłogi, ściany, półki. Nadaje on niezwykłej elegancji i ekskluzywnego charakteru. Marka Abigali doceniając walory estetyczne marmuru, wprowadziła na rynek niezwykle piękne marmurowe lampy LED. Seria lamp Abigali Merble Stone czerpie pełnymi garściami z natury. Lampy LED składają się z cienkich marmurowych elementów, które doskonale zachowują cechy kamienia. Na powierzchni lamp odznacza się struktura marmuru, naturalne wzory i kolor kamienia.

Lampa wisząca Abigali Marble Stone
Lampa wisząca Abigali Marble Stone | fot.: materiał partnera

Seria powstała w oparciu o opatentowaną niemiecką technologię, która pozwala na zachowanie najlepszych cech marmuru, takich jak solidność, odporność na ogień i przetarcia jednocześnie doskonale przepuszczając światło. Cały potencjał lamp uwalnia się po ich włączeniu. Ciepłe białe światło o działaniu relaksującym podnosi estetyczne atuty kamienia, uwydatniając jego szlachetne rysy. Każda z lamp jest unikalna, ze względu na niepowtarzalność marmurowych tablic. Dlatego lampy marmurowe Abigali są jak wyjątkowe rzeźby ze świetlistą aurą.

Lampa stołowa Abigali Marble Stone
Lampa stołowa Abigali Marble Stone | fot.: materiał partnera

Oświetlenie LED Abigali Marble Stone jest energooszczędne, dlatego ich wybór pozwala na osiągnięcie dużej jasności przy niskim poborze energii, a co za tym idzie, ich eksploatacja nie jest droga, więc lampy LED Abigali sprawdzą się w prywatnym mieszkaniu czy domu. Lampy stanowią także idealny element aranżacji prestiżowych przestrzeni komercyjnych. Do wyboru są lampy wiszące, lampy ścienne i stołowe. Niezwykłe piękno, jakim emanują i funkcjonalność w postaci wysokiej jakości oświetlenia plasuje je na miejscu jednych z najpiękniejszych domowych dzieł sztuki.

Kinkiet Abigali Marble Stone
Kinkiet Abigali Marble Stone | fot.: materiał partnera

Potrzeba obcowania ze sztuką niesie za sobą wydatki oraz konieczność częstych przemeblowań, na które gotowi są sympatycy artyzmu. Prawdziwi miłośnicy sztuki nowoczesnej wiedzą gdzie szukać funkcjonalnych dzieł sztuki, jedne z nich – marmurowe lampy Abigali Marble Stone znajdują się w sklepie z designerskim oświetleniem ŚwiatłoLux.pl.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , , ,