Ponadczasowy dziadek do orzechów

dziadek do orzechów
Chociaż klasyczne dziadki do orzechów - figurki kojarzą się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich przez cały rok | fot.: materiał partnera

Wybór odpowiedniego narzędzia do rozłupywania skorup orzechów ma istotny wpływ na komfort użytkowania. Warto więc znaleźć taki model, który nie tylko ułatwi spożywanie orzechów włoskich lub laskowych, ale również stanie się ozdobą stołu, na którym zostanie postawiony.

  1. Klasyczny dziadek do orzechów (figurka)
  2. Używanie dziadka poza Świętami Bożego Narodzenia
  3. Gdzie można kupić przeznaczone do rozłupywania orzechów figurki?

Jeżeli chodzi o praktyczny dziadek do orzechów, który jednocześnie jest świetnym elementem dekoracyjnym, trudno znaleźć lepszy produkt niż drewniana figurka świąteczna, często określana jako nutcracker. Te kolorowe figurki z drewna były stosowane już w XIX wieku i od tego czasu nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością.

Klasyczny dziadek do orzechów (figurka)

Dzięki wyjątkowej formie, drewniany dziadek łączący funkcję narzędzia do rozłupywania orzechów i ozdoby to doskonały wybór dla wszystkich miłośników tych przekąsek. Obecnie bez problemu można zamówić figurki dziadków w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach, dzięki czemu każdy może kupić dokładnie takiego, jakiego potrzebuje.

Najczęściej są one wykonane z drewna, co przekłada się na dużą trwałość oraz niepowtarzalny wygląd. 

Używanie dziadka poza Świętami Bożego Narodzenia

Chociaż klasyczne dziadki do orzechów – figurki kojarzą się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich przez cały rok. W końcu nie brakuje argumentów przemawiających za tym, aby regularnie spożywać orzechy włoskie:

  • stanowią bogate źródło kwasów omega-3,
  • obniżają poziom złego cholesterolu,
  • zawierają składniki odżywcze wspomagające pracę mózgu,
  • są bogate w przeciwutleniacze.

Warto więc włączyć je do codziennej diety. To jednak wymaga dostępu do wygodnego w użyciu narzędzia do ich rozłupywania, bo w przeciwnym razie będzie można szybko się zniechęcić do ich spożywania. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie drewniany dziadek do orzechów. Najtańsze modele można kupić już za niecałe 40 złotych, a wszystkie dostępne warianty można znaleźć w kategorii dziadek do orzechów figurka.

Gdzie można kupić przeznaczone do rozłupywania orzechów figurki?

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić drewnianego dziadka do orzechów dla siebie, czy też sprezentować go bliskim, największy wybór takich narzędzi znajdziesz w sklepie internetowym z bombkami oraz choinkami. Przy okazji warto również zwrócić uwagę na pozostałe dekoracje i inne produkty dostępne w sklepie, szczególnie że są one nie tylko trwałe i porządnie wykonane, ale również bardzo ładne.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,