Rodzaje zamków do drzwi zewnętrznych

zamek w drzwiach zewnętrznych
Każda osoba, która staje przed wyborem zamków do drzwi zewnętrznych, powinna zdawać sobie sprawę z wagi podstawowych kryteriów, pomocnych przy podjęciu decyzji | fot.: stock.adobe.com

Szykując się do wymiany zamków w drzwiach wejściowych, trzeba przygotować się na spory wybór i niekiedy niełatwe podejmowanie decyzji. Zakup nowego mechanizmu, który ma zabezpieczać znajdujące się wewnątrz budynku, domu, mieszkania lub firmy mienie, powinien być oczywiście przemyślany. Dlatego najpierw warto rozeznać się i dowiedzieć, jakie są rodzaje zamków do drzwi zewnętrznych, aby móc dopasować je do swoich potrzeb. W tym zakresie podpowiadają ślusarze z Warszawy, którzy reprezentują profesjonalny punkt Pogotowia zamkowego.

O czym pamiętać podczas doboru zamka do drzwi wejściowych?

Każda osoba, która staje przed wyborem zamków do drzwi zewnętrznych, powinna zdawać sobie sprawę z wagi podstawowych kryteriów, pomocnych przy podjęciu decyzji. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę jakość rozważanego mechanizmu. Jeśli ważne jest dla nas solidne, trwałe i mocne zabezpieczenie, wówczas można szukać w kategorii zamków antywłamaniowych, które posiadają znacznie bardziej zaawansowaną budowę niż tradycyjne mechanizmy. Równie dobrym rozwiązaniem będzie wybór zamka elektronicznego albo z grupy klasycznych produktów – zamka wpuszczanego, którego jakość i bezpieczeństwo potwierdzają stosowne certyfikaty. Jednak nie w każdym przypadku trzeba będzie sięgać po najbardziej zaawansowane i tym samym najkosztowniejsze zabezpieczenie. Inną strategię można przyjąć, np. przy poszukiwaniu zamka na działkę, do pomieszczenia gospodarczego lub innego rzadziej używanego miejsca. O ile zamek antywłamaniowy doskonale nada się do zabezpieczenia mienia w prywatnych domach i firmach, o tyle w miejscach mniej strategicznych wystarczy czasem prostszy model. W jego wyborze zawsze mogą pomóc doświadczeni ślusarze pracujący w Pogotowiu zamkowym w Warszawie. Świadczą oni profesjonalne usługi ślusarskie 7 dni w tygodniu, a fachowe doradztwo przydaje się w momencie podejmowania decyzji o wyborze zamków do drzwi zewnętrznych.

Czym się różnią zamki nawierzchniowe oraz wpuszczane?

Jednym z najczęściej poszukiwanych przez klientów Pogotowia ślusarskiego z Warszawyzamki wpuszczane. Można je zobaczyć niemal w każdym domu i mieszkaniu, a także w obiektach publicznych, siedzibach firm i w wielu innych miejscach. Co takiego je wyróżnia? Jak sama nazwa wskazuje, tego typu mechanizmy „wpuszcza się” w drzwi, czyli montuje wewnątrz nich. Sposób montażu zamka wpuszczanego stanowi zasadniczą różnicę, którą wskazują ślusarze porównując z nim zamki nawierzchniowe. Te z kolei są osadzone na skrzydle drzwi, a więc nadają się do montażu zarówno jako główne, jak i dodatkowe zabezpieczenie danego lokalu. Profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego znają praktycznie wszystkie zagadnienia związane z różnymi rodzajami zamków i potrafią wyjaśnić, co najlepiej wybrać do mieszkania i do biura, czym jest zamek listwowy do drzwi, lub dlaczego warto kupić zamki Gerda czy innego znanego producenta. Rzetelne porady od doświadczonego technika pozwolą podjąć najlepszą decyzję i zwiększyć bezpieczeństwo za pomocą trafnie dobranych zamków i systemów antywłamaniowych.

Materiał partnera