Stoliki kawowe – postaw na nowoczesny design salonu!

Stolik kawowy we wnętrzu industrialnym
Pewne jest, że stoliki kawowe są postrzegane jako funkcjonalne dodatki salonów i są ich niezbędnym wyposażeniem. Wybierając jednak ich nowoczesny design, można osiągnąć oryginalny efekt, który odświeży wnętrze i wniesie w środek radość i nową energię | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego obecność stolika kawowego jest tak istotna w salonie? Praktyka życia domowego sama odpowiada na to pytanie. Stoliki kawowe to miejsca, które wydają się być niewielką powierzchnią blatu, a jednak rozgrywa się na nich wiele, życiowych czynności. Urządzając nowoczesny salon, warto postawić na stoliki kawowe, które zdobią wnętrze awangardowym designem, ale czy funkcjonalność nie jest równie istotna?

Duża rola małego stolika kawowego

Wbrew pozorom przy stoliku kawowym sporo się dzieje. Ulokowany najczęściej w sercu salonu, stanowi centrum relaksu i strefy rozrywki. Książka, filiżanka lub pusty talerzyk? Piloty od telewizora? Przejściowo wszystko trafia na stoliki kawowe. A gdzie rozkładane są gry planszowe podczas zabawy z dziećmi, lub partyjka kart wieczorami z przyjaciółmi? Małe, a jednak tak potrzebne stoliki udowadniają, że ich rola w życiu rodziny jest znacząca, dlatego nie mają zamiaru odsuwać się w cień. Współczesne stoliki kawowe potrafią zabłysnąć na tle aranżacji salonu i być jego „wisienką na torcie”. Wizjonerzy designu swoje pomysły przekładają w realia, dlatego wśród wielu propozycji stolików, można wybrać naprawdę efektowne okazy. Do wyboru do koloru, a oprócz koloru wybrać można też zróżnicowany kształt i materiał, z którego zostały wykonane. W jakich aranżacjach spisują się najlepiej?

3 rodzaje stolików, które można przedstawić na wiele sposobów

Klasyka połączona z nowoczesnością? Awangarda w pełnym wymiarze? Wszystko jest uzależnione od upodobań, ale wśród najbardziej pożądanych pozycji wyróżnić można:

  • stoliki kawowe szklane – są niewyczerpalnym źródłem pomysłów projektantów i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ żaden surowiec nie jest na tyle uniwersalny, żeby pasować do każdego stylu. Żaden materiał nie jest też tak luksusowy, iż pomimo swojej transparentności, w każde wnętrze wprowadza elegancję. Dlaczego akurat szkło? Może zachwycać swoją czystą postacią, ale jednocześnie przyjmuje wszystkie dodatki, na przykład nierdzewną, polerowaną stal, która jest lubiana w modernistycznych, industrialnych wnętrzach, ale też salonach typu glamour;
  • stoliki kawowe drewniane – prostota drewna od zawsze jest ujmująca, ale doceniana też za walory swoich właściwości. Żaden materiał nie wprowadza we wnętrze tyle ciepła. Myśląc o drewnianym stoliku, na myśl przychodzi styl skandynawski. Czy tylko dla tego typu wnętrz jest zarezerwowany? Absolutnie nie! Stoliki kawowe drewniane współcześnie łączone są z wieloma, innymi materiałami typu stal lub szkło i pasują do każdego stylu pomieszczenia, niezmiennie jednak ocieplając jego wizerunek;
  • stoliki kawowe designerskie – są odzwierciedleniem fantazji ich twórców i albo ujmują serce, albo skutecznie odpychają. Wspólnym mianownikiem są futurystyczne kształty, niebanalne wzornictwo i różnorodność gatunków wykonania. Modernistyczne stoliki kawowe przekonują, że można je zrobić z wszystkiego – lakierowany metal, płyta MDF lub szklane włókno.

Stolik do zadań specjalnych, czyli dostosowany do potrzeb

Dlaczego warto wybrać nowoczesny design stolików kawowych do swojego salonu? W tym pytaniu każdy może znaleźć własną odpowiedź, ale jej źródłem są potrzeby domowników:

  • potrzeba świeżości i efektywnej zmiany – nowoczesne stoliki kawowe udowadniają, że są przeznaczone do zadań specjalnych. Kiedy dotychczasowa aranżacja salonu stała się już opatrzona i nudna, ale na remont jest brak chęci i funduszy, mała zmiana potrafi zrobić duży efekt. Awangardowe stoliki kawowe odznaczają się niezwykłymi kombinacjami geometrycznymi i kolorystycznymi, a co za tym idzie, wprowadzają wiele świeżości i pozytywnej energii;
  • potrzeba ciekawych rozwiązań – nowoczesne stoliki kawowe udowadniają, że wygląd nie wyklucza użyteczności. Kompaktowo zaprojektowane meble, w swojej niepozornej postaci skrywają często wiele schowków i półek, które idealnie sprawdzają się w codziennym życiu. A wiadomo, jak to w życiu bywa. Gazety, piloty i książki nigdy nie mogą znaleźć stałego miejsca i zwykle niedbale się plączą;
  • potrzeba dodatkowego blatu – na co dzień stolik ma wyglądać i pięknie się prezentować. Ale kiedy w domu pojawiają się goście i zamiast 2 kaw, na stoliku trzeba położyć 8? Nowoczesne rozwiązania przewidują modułowe meble, które w przypadku stolików kawowych nachodzą na siebie teleskopowo lub rozsuwają się. W szybkim tempie okazuje się, że mały stolik jest na duże potrzeby.

Wybór jest duży, ale na co się nastawić?

Kiedy rynek proponuje tak dużą gamę produktów, ciężko jest się zdecydować na konkretny produkt. Co wtedy się dzieje? Gospodarz najczęściej wybiera biały, lakierowany stolik kawowy. Dlaczego? Niby w swoim wyglądzie ma coś nowoczesnego, ale jednocześnie jest zachowawczy i neutralny.

Tymczasem neutralne wnętrza, działają na gospodarzy tak samo. Czyli? Nijak. Nowoczesna moda została stworzona po to, żeby się nią bawić i próbować. Nie bać się, tylko odkrywać. Awangardowe stoliki kawowe mogą być pierwszym krokiem ku dalszym planom, mieszkaniowych zmian. Dlaczego?

Soczyste kolory, ciekawe wzornictwo i kształty wprowadzają we wnętrze sporo radości, która się udziela. Pewne jest, że kiedy w domu stanie intensywny, pomarańczowy stolik, poranna kawa nabierze zupełnie innego znaczenia, a podczas jej picia, zacznie się rozmyślać nad tym, co by jeszcze można było zmienić.

Dla tych, którzy nie chcą się decydować na awangardę wzornictwa, kreatorzy nowoczesnych stolików, proponują zachowawcze odsłony, z modernistycznym akcentem. Należą do nich stoliki kawowe drewniane lub szklane, wzbogacone o innowacyjne rozwiązania funkcjonalne lub drobne elementy dekoratorskie.

Pewne jest, że stoliki kawowe są postrzegane jako funkcjonalne dodatki salonów i są ich niezbędnym wyposażeniem. Wybierając jednak ich nowoczesny design, można osiągnąć oryginalny efekt, który odświeży wnętrze i wniesie w środek radość i nową energię. Różnorodność stylów, dodatków i surowców, z których wykonywane są modernistyczne stoliki kawowe, sprzyja nawet najbardziej wymagającym wyborom.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,