Czy basen całoroczny to dobra inwestycja? Sprawdzamy!

basen całoroczny
W przypadku basenów całorocznych nie trzeba obawiać się, że przewróci je wiatr | fot.: materiał partnera

Chcąc kupić basen całoroczny, trzeba głębiej zajrzeć do portfela. Jednak szybko przekonasz się, że taka większa inwestycja była strzałem w dziesiątkę. Taki akwen to zdecydowanie lepsza alternatywa niż basen dmuchany czy model rozporowy. Oto powody, dla których warto wydać nieco więcej i zdecydować się na konstrukcję całoroczną!

Po pierwsze – wytrzymałość

Baseny całoroczne to konstrukcje oparte na solidnych stelażach. Wykonuje się je z mocnej blachy, która jest wcześniej poddawana specjalnej obróbce. Metal jest galwanizowany, walcowany na zimno i fosforyzowany, co zapewnia, że nie niszczy się na skutek stałego kontaktu z wodą. Ponadto baseny stelażowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ryzyko, że na jego ściankach albo na dnie pojawią się dziury, jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku modeli dmuchany i rozporowych.

Po drugie – wygoda

Basen stelażowy to akwen dla szczególnie wymagających i dla tych, którzy chcieliby się poczuć we własnym ogrodzie jak na prawdziwym kąpielisku.

Ze względu na to, że są one dość głębokie, mają wysokie ścianki – wchodzi się do nich, korzystając z komfortowej drabinki. Ponadto w takim basenie zawsze może znajdować się przyjemna, czysta woda. Są one wyposażane – a niekiedy sprzedawane w komplecie – z zestawem filtrującym.

Po trzecie – wszechstronność

Jeśli jesteś fanem zabawy w wodzie, to basen całoroczny, np. z oferty Focus Garden, nie zawiedzie cię pod żadnym względem. Ze względu na to, że ich konstrukcja jest tak sztywna i wytrzymała, niektóre z nich mają nawet kilka metrów długości. Dzięki temu sprawiają sporo frajdy nie tylko młodszym miłośnikom wodnych zabaw.

W takim basenie możesz szlifować swoje umiejętności pływackie, uczyć się nurkować, a nawet grać ze znajomymi w piłkę wodną. Jeśli wybierzesz taki akwen, może okazać się, że będziesz od tej pory spędzał zdecydowanie więcej czasu w swoim ogrodzie.

Po czwarte – kąpiele nawet po sezonie

Ostatnie dni sierpnia, pierwsze chłodne wieczory mogą być sygnałem, że zbliża się jesień. W tym momencie właściciele basenów dmuchanych i rozporowych zwykle decydują się na spuszczanie z nich wody.

Nie trzeba tego robić, wybierając basen całoroczny. Może on stać pod gołym niebem także jesienią i zimą. Dzięki temu będziesz mógł zażyć przyjemnej kąpieli nawet cieplejszy, wrześniowy dzień.

Po piąte – stabilność

W przypadku basenów całorocznych nie trzeba obawiać się, że przewróci je wiatr. Są one dość masywne, ciężkie – nawet wtedy, gdy nie ma w nich wody. Między innymi z tym względów mogą stać pod gołym niebem o każdej porze roku.

Materiał partnera

Tags from the story
,