Modnie i ciepło na zimę. Poznaj 3 zestawy ubrań na sezon 2019/2020

Człowiek w kombinezonie w górach
Aktywność fizyczna zimą na powietrzu to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Należy jedna koniecznie zadbać o odpowiedni ubiór | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kiedy zimą temperatura spada poniżej zera, my nadal chcemy czuć się komfortowo i spędzać jak najwięcej czasu aktywnie, na świeżym powietrzu. To możliwe! Wystarczy przecież odpowiedni strój, aby nie zmarznąć.

Zestaw ubrań na zimę umożliwiający aktywność na powietrzu powinien utrzymywać nasz organizm w cieple, a równocześnie zapobiegać poceniu się. Nowoczesne tkaniny równocześnie chronią nas przed wychłodzeniem, umożliwiają skórze oddychanie i odprowadzają pot na zewnątrz. Odzież wykonaną z takich materiałów kupimy na przykład w sklepach e-horyzont.pl oraz sklep.jack-wolfskin.pl. Oto propozycje trzech zestawów ubrań zimowych na najbliższy zimowy sezon 2019/2020.

zestaw zimowy jack wolfskin
Zestaw ubrań na zimę umożliwiający aktywność na powietrzu powinien utrzymywać nasz organizm w cieple, a równocześnie zapobiegać poceniu się | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zestaw dla jeżdżących na nartach

To, co założymy na siebie, udając się na kilka godzin na narciarski stok, powinno być modne oraz odpowiadające nam pod względem stylu i kroju. Jednak przede wszystkim ubranie do uprawiania sportu ma być funkcjonalne. Najmodniejsze w sezonie 2019/2020 są będą zestawy złożone z kurtki i spodni. Są nie tylko bardzo wygodne, ale przede wszystkim praktyczne, ponieważ można je dowolnie zestawiać. W przypadku zniszczenia kurtki lub spodni możemy bez problemu dokupić brakującą część. To również ułatwia idealne dopasowanie odzieży narciarskiej, co jest ważne dla naszego komfortu na stoku – możemy na przykład kupić górę w jednym rozmiarze, a spodnie w innym. Warto dopilnować, by kurtka miała rozpinane pod pachami zamki wentylacyjne. Pozwoli nam to lepiej regulować temperaturę ciała, gdy będziemy jeździć w cieplejsze dni. Zamiast rozpinać kurtkę na całej długości i ryzykować wyziębienie, rozpinamy jedynie zamki pod pachami, odprowadzając ciepło z miejsc produkujących go najwięcej.

zestawy na narty
To, co założymy na siebie, udając się na kilka godzin na narciarski stok, powinno być modne oraz odpowiadające nam pod względem stylu i kroju | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kaptur kurtki musi być na tyle duży, aby można go było bez problemu założyć na kask, a jednocześnie łatwy do regulowania przy użyciu elastycznych taśm i ściągaczy, żeby nie zasłaniał oczu, gdy zdejmiemy kask po zejściu ze stoku. Najlepiej, gdyby można go było również odpiąć, ponieważ w cieplejsze dni niepotrzebnie będzie nas grzał w plecy. Jeśli chodzi o spodnie, to najlepiej kupić takie z podwyższonym stanem i regulowanymi, odpinanymi szelkami. Ważne są również kieszenie, do których można schować np. portfel, dokumenty, karnet na zjazdy i telefon. Materiał, z którego uszyte są zestawy ubrań na zimę dla narciarzy, powinien być oddychający, ale równocześnie wodoszczelny.

Zestaw dla fanów biegania 

Wiele osób kocha bieganie i nie zamierza rezygnować ze swojej pasji również zimą. Dobrze dobrany strój z pewnością ułatwi trening na dworze. Przede wszystkim powinien zapewnić użytkownikowi komfort podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Spodnią warstwą powinna być bielizna termoaktywna, która zapewnia ciepło bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Technologia jej produkcji gwarantuje skuteczne odprowadzenie wilgoci i potu podczas intensywnego treningu. Najlepiej sprawdza się bielizna bez szwów, które często powodują otarcia i podrażnienia, zwłaszcza u osób z wrażliwą skórą lub atopowym zapaleniem skóry. Na termoaktywną bieliznę zakładamy cienką bluzę, wiatrówkę lub kamizelkę; w zimniejsze dni możemy zdecydować się na kurtkę.

Zestaw dla dzieci 

Najmłodsi powinni spędzać na powietrzu jak najwięcej czasu. Dzięki temu budują swoją odporność i sprawność ruchową. Nie warto więc rezygnować ze spacerów nawet zimą. Dziecko musi być jednak odpowiednio ubrane. Najpraktyczniejszym zestawem będą spodnie z przedłużanym stanem. Najlepiej, aby miały szelki, które ułatwią zakładanie i ściąganie. Jeśli szelki są regulowane, to łatwiej będzie dopasować je do wzrostu dziecka. Kurtka powinna być lekka, ciepła, ale też oddychająca. Niezbędnymi akcesoriami są nieprzemakalne rękawiczki i czapka – takie rzeczy przydadzą się zresztą nie tylko najmłodszym.

Aktywność fizyczna zimą na powietrzu to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Należy jedna koniecznie zadbać o odpowiedni ubiór.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,