Ekspres na kapsułki – zestawienie polecanych modeli

ekspres kapsułkowy
Pewnym ograniczeniem jest konieczność wyboru konkretnej marki kapsułek, którą narzuca producent ekspresu. Dzisiaj jednak wszystkie firmy oferują szeroki wybór smaków i napojów, w tym herbat, kakao, gorącej czekolady | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szukasz niedrogiego ekspresu, który zmieści się nawet w niewielkiej kuchni? Sprawdź urządzenia na kapsułki! Kompaktowy model możesz zabrać ze sobą na wakacje – na przykład do domku letniskowego. Zobacz, jakie propozycje są warte uwagi!

Rodzaje ekspresów – czym się cechują?

Lubisz aromatyczną kawę? Masz duży wybór urządzeń, w których ją przygotujesz. Ogólnie ekspresy do kawy dzieli się na przelewowe i ciśnieniowe. Te pierwsze to pękate dzbanki, które kojarzysz z amerykańskich filmów. Pozwalają na przygotowanie dużej ilości czarnej kawy. Z kolei wśród modeli ciśnieniowych można wyróżnić:

 • ekspresy kapsułkowe;
 • ekspresy kolbowe;
 • ekspresy ciśnieniowe automatyczne.

Czym się charakteryzują poszczególne urządzenia? Największe i najdroższe są modele automatyczne. Pozwalają na – jak sama nazwa wskazuje – automatyczne przygotowanie wielu specjałów, w tym kaw mlecznych. Im bardziej zaawansowany model, tym dłuższa lista napojów. Jeśli cenisz sobie różnorodność i chcesz przygotowywać kawę za pomocą jednego dotknięcia przycisku, rozważ taki zakup. Jaki budżet trzeba przeznaczyć na sprzęt tego typu? Od 2500 zł w górę. Najbardziej innowacyjne modele to koszt powyżej 10000 zł.

Ekspresy kolbowe są mniejsze i tańsze. Napój przygotowujesz z mielonej kawy – potrzebujesz więc dodatkowo kupić młynek elektryczny. Po taki sprzęt sięgną zaawansowani kawosze – obsługa wymaga bowiem pewnej znajomości tematu. Jednak nawet początkujący nie powinni mieć większego problemu z opanowaniem tajników przygotowania ulubionego napoju.

Jak na tym tle wypadają ekspresy kolbowe? Są najtańsze i najmniejsze – dużo to mówi o ich zaletach! Co ciekawe, mogą być prawdziwą ozdobą blatu, niektóre modele przypominają dzieła sztuki nowoczesnej. Czy urządzenia mają jakąś wadę? Zwykle koszt jednostkowy przygotowania kawy, zwłaszcza mlecznej, jest większy niż w ekspresach innego typu. Jeśli jednak nie pijesz dużo kawy lub chcesz mieć ekspres na wypadek wizyty gości, nie powinieneś tego znacząco odczuć w portfelu.

Pewnym ograniczeniem jest konieczność wyboru konkretnej marki kapsułek, którą narzuca producent ekspresu. Dzisiaj jednak wszystkie firmy oferują szeroki wybór smaków i napojów, w tym herbat, kakao, gorącej czekolady.

Polecane ekspresy kapsułkowe – jaki sprzęt kupić?

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze ekspresy kapsułkowe? Spójrz na oceny użytkowników! Dobrze też zwracać uwagę na takie elementy, jak:

 • łatwe sterowanie;
 • wielkość pojemnika na wodę;
 • moc;
 • ciśnienie;
 • wymiary;
 • dodatkowe funkcje;

Oto urządzenia, które najlepiej się sprzedają! Z pewnością znajdziesz wśród nich model idealny do twojego domu.

 • KRUPS Nescafe Dolce Gusto KP123B30 MINI ME – urządzenie za ok. 350 zł, które pozwala przygotować kawę z kapsułek Dolce Gusto. Pojemnik na wodę ma pojemność 0,8 l. Możesz łatwo wybrać wielkość kawy, jaką chcesz przygotować. Sprzęt jest niewielki i atrakcyjnie prezentuje się na kuchennym blacie.
 • DE LONGHI-NESPRESSO ENV120.W – zachwycający designem model za ok. 400 zł. Kawę przygotujesz wyłącznie z kapsułek Nespresso, które cenione są za wyjątkowe walory smakowe. Do wyboru masz aż pięć rozmiarów kawy. Cała obsługa jest bardzo prosta – wystarczy jeden przycisk! Urządzenie ma pojemnik na zużyte kapsułki, a do tego błyskawicznie się nagrzewa – wystarczy 30 sekund.
 • DE LONGHI-NESPRESSO EN510.W Lattissima One – ekspres kapsułkowy za 1000 zł? Tak! Urządzenie jest tego warte – możesz łatwo przygotować aż trzy rodzaje kaw mlecznych. Jeden przycisk (system One Touch) sprawia, że do napoju dodasz mleko – nie z kapsułki, lecz z pojemnika. Delikatna pianka będzie świeża i wyrafinowana. Docenisz elegancki design urządzenia. Pojemnik na wodę ma pojemność 1 l. Wystarczy 25 sekund nagrzewania, by sprzęt był gotowy do działania.

Chcesz sprawdzić inne możliwości? Zobacz wszystkie ekspresy na kapsułki w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który kupisz!

Artykuł sponsorowany