Interesuje Cię używany Mercedes-Benz? Sprawdź, dlaczego powinieneś go kupić z pewnego źródła!

używane mercedesy
Jednym z największych problemów, jakie dotyczą samochodów marki premium z wtórnego rynku, jest ich tuszowana, nieznana i wątpliwa historia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Polacy uwielbiają używane samochody – zwłaszcza kilkuletnie pojazdy marek premium. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ takie zakupy dyktowane są przede wszystkim chłodną kalkulacją, pragmatycznością i zwyczajną oszczędnością. Sprawdź, dlaczego powinieneś kupić używany Mercedes-Benz i dowiedz się, gdzie najlepiej kupić taki samochód!

Kilkuletni Mercedes-Benz – jakość nowego w cenie używanego

Samochody z segmentu premium to wyjątkowo wdzięczne pojazdy, które nie tylko zapewniają użytkownikom najwyższy poziom komfortu, niezawodności czy prestiżu, ale również pozwalają im oszczędzać.

Dlaczego? Otóż paroletni Mercedes-Benz największą utratę wartości rezydualnej ma już za sobą. Oznacza to, że jego kolejny właściciel, który przejeździ samochodem 3-5 lat, utraci na nim nie więcej niż 5-7% początkowej wartości w skali roku.

Jednocześnie używany Mercedes-Benz może zostać nabyty nawet 30% taniej niż jego nowy odpowiednik z takim samym wyposażeniem czy wersją silnikową. Kupno używanego samochodu klasy premium to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla każdego pragmatyka.

Zwróć również uwagę na to, że kilkuletni Mercedes-Benz, z racji tego, że został wykonany z najwyższej jakości materiałów, wciąż może wyglądać jak samochód, który dopiero wyjechał z salonu.

Gdzie NIE powinieneś kupować używanego samochodu Mercedes-Benz?

Zacznijmy przewrotnie i sprecyzujmy, gdzie NIE powinieneś kupować używanego samochodu marki premium. Na pewno nie powinieneś zawierzać tak istotnej decyzji finansowej w ręce podejrzanego handlarza, importera czy komisu.

Jednym z największych problemów, jakie dotyczą samochodów marki premium z wtórnego rynku, jest ich tuszowana, nieznana i wątpliwa historia. Ponad 90% używanych samochodów luksusowych marek to powypadkowe samochody importowane zza granicy. Z tego też względu potencjalni kupujący nie są w stanie otrzymać rzetelnych informacji dotyczących historii pojazdu, jego stanu prawnego czy chociażby kwestii serwisowej.

W związku z tym kupowanie takiego używanego samochodu, który przywędrował spoza terytorium kraju, nierzadko przypomina kupowanie kota w worku lub – co gorsza – spacerowanie z zawiązanymi oczyma po polu minowym.

Gdzie powinieneś nabyć używany samochód marki premium, żeby nie żałować?

W takiej sytuacji rozwiązanie jest jedno – sprawdzony, certyfikowany salon samochodów używanych prowadzony przez autoryzowanego dealera marki. Tylko nabywając samochód z takiego źródła, możemy być pewni, że ma on sprawdzoną historię oraz został dokładnie zweryfikowany pod kątem prawnym, technicznym i wizualnym.

Mercedes dealer oferuje wyłącznie certyfikowane samochody, wraz z systemem gwarancyjnym obejmującym wszystkie kluczowe podzespoły i elementy pojazdu. Samochody dostępne w ofercie autoryzowanego dealera używanych samochodów to najczęściej pojazdy odkupowane z leasingów lub najmów długoterminowych. Chcesz kupić samochód marzeń? Kupuj go bezpiecznie i rozsądnie!


Materiał partnera zewnętrznego