3 proste kroki do wiosennego detoksu twojego organizmu

dobre samopoczucie
Postaw na surowe warzywa i owoce, chude mięso i ryby, olej kokosowy i lniany, do tego oliwa z oliwek, kasza i pełnoziarniste pieczywo. Dzięki takiej diecie na pewno poczujesz się lekko i zdrowo | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeśli po zimie czujesz się ciężko i ospale, brakuje ci sił i energii nawet na wykonanie najprostszych czynności, wszystko wskazuje na to, że potrzebny ci jest wiosenny detoks. Jak do niego przystąpić? Wystarczą trzy proste i niezawodne kroki.

Krok 1: zweryfikuj swoją codzienną dietę

Zimowa aura sprzyja temu, co słodkie i tłuste w naszej diecie. Jednak wraz z nadejściem wiosny warto to zmienić. To z nadmiaru tłuszczu i cukru oraz poprawiających (pozornie) pochmurny nastrój słonych i słodkich przekąsek, nasze samopoczucie to brak życiowej energii i permanentna senność.

Przyjrzyj się zatem swojej diecie i wyeliminuj z niej wszystko to, co jest wysoko przetworzone, zawiera dużo cukru i soli, jest niezdrowo tłuste (tłuszcze zwierzęce) i nafaszerowane konserwantami, barwnikami oraz innymi sztucznymi dodatkami. Postaw natomiast na surowe warzywa i owoce, chude mięso i ryby, olej kokosowy i lniany, do tego oliwa z oliwek, kasza i pełnoziarniste pieczywo. Dzięki takiej diecie na pewno poczujesz się lekko i zdrowo. Na koniec nie zapomnij tego wszystkiego dobrze doprawić. Nie jest bowiem tajemnicą, że cynamon, kurkuma, chili, pieprz cayenne, kardamon i imbir to przyprawy doskonale „podkręcające” nasz metabolizm. Używając ich na co dzień w kuchni, nie tylko urozmaicisz smak serwowanych potraw, ale także ułatwisz sobie ich trawienie i znacząco poprawisz swoją przemianę materii.

Krok 2: zacznij pić

Zapomniałeś o odpowiedniej codziennej dawce wody? Nic dziwnego. Gdy za oknem zimno i mokro, jakoś nie domagamy się dużych ilości napojów. A nasze organizmy bardzo na tym cierpią. Zatem przystępując do swojego wiosennego detoksu nie zapominaj o regularnym nawadnianiu się. Woda mineralna będzie tutaj twoim sprzymierzeńcem. Do tego warto włączyć inne zdrowe napoje, na przykład wodę kokosową, która jest znakomitym naturalnym izotonikiem. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza po wysiłku fizycznym, kiedy to pocąc się dodatkowo tracimy cenną wodę z organizmu.

Krok 3: rusz z miejsca

Wiemy, jak trudny jest powrót do regularnych ćwiczeń po długiej i niezwykle rozleniwiającej zimie. Ale wiemy też, i ty zapewne także, że dla wiosennego detoksu i lepszego samopoczucia codzienna dawka ruchu jest po prostu niezbędna. Dlatego wstań z kanapy i zacznij od regularnych spacerów na świeżym powietrzu. Możesz stopniowo zwiększać dystans i tempo. Możesz także zacząć po prostu biegać. Doskonałym uzupełnieniem takiej aktywności fizycznej będzie z pewnością domowy trening. Najlepiej wykorzystujący profesjonalny i bardzo wspierający wysiłek sprzęt fitness. Dlatego wejdź na http://importmania.pl/ i wybierz to, co sprawi, że twój trening będzie jeszcze efektywniejszy.


Materiał partnera zewnętrznego