Dieta na płaski brzuch nie musi wymagać poświęceń. Dzięki tym poradom schudniesz, jedząc smacznie

kobieta z centymetrem na biodrach
Aby więcej jeść – podkręć metabolizm | fot.: materiał partnera

Oj, też chciałabym mieć taki brzuch – myślisz, obserwując te cudowne metamorfozy w internecie. Po czym wyruszasz na poszukiwanie cudownej tabletki na odchudzanie. Szukasz drogi na skróty? – pyta dietetyk kliniczny Michał Wrzosek i dodaje sposób na odchudzanie jest prosty, może nawet zbyt prosty.

Ten sposób to zdrowa i dobrze zbilansowana dieta  z deficytem kalorycznym –  pisze Michał Wrzosek (autor bloga o odchudzaniu), który wie nie tylko to, czego nie jeść, żeby mieć płaski brzuch, ale też jak jeść smacznie. Dieta odchudzająca brzuch powinna być niskokaloryczna, bogata w błonnik, pełna warzyw i owoców, bogata w białko, uboga w cukry proste, nawodniona… – radzi Michał i dodaje, że: dieta na odchudzanie brzucha powinna uwzględniać zasadę 80/20: 80% Twojej diety powinny stanowić produkty o wysokiej wartości odżywczej, bogate w witaminy i związki mineralne, a jedynie 20% mniej zdrowe przekąski, które Cię kuszą…. Umieszczanie w diecie produktów, na które mamy ochotę, a które mogą nie należeć do najzdrowszych, jest potrzebne, bo pomaga nam dłużej wytrwać na diecie bez poczucia, że nas ona męczy, bo wymaga ciągłych wyrzeczeń.

Pizza – nie aż taki występek

Jak to wygląda w praktyce? Na przykład masz ochotę na pizzę. Nie jest to dieta odchudzająca brzuch… – dyscyplinuje Cię natychmiast Twoje superego, histeryzując: Wszystko przepadło! Zacznę od jutra! Co robić? Zamów pizzę, zjedz ją ze smakiem, nie mniej żadnych wyrzutów sumienia, zmieść ją w bilansie kalorii, ale potem wróć do swoich zdrowych nawyków.

Dieta na płaski brzuch z ujemnym bilansem kalorii

Ale zacznijmy od początku. Zamiast głodzić się, ustal swój ujemny bilans kalorii – poznaj swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a potem odejmij od niego 10-20% całkowitego zapotrzebowania energetycznego. Schudniesz, bo Twój organizm pobierze deficyt energetyczny z tkanki tłuszczowej.

Pyszna dieta na zrzucenie brzucha – tarta zamiast tortu

Jakikolwiek przysmak można zastąpić fit-substytutem. Na przykład spód pizzy kalafiorem, majonez jogurtem, płatki czekoladowe owsianymi, tort kajmakowy tartą z jabłkami lub sernikiem z nerkowców, lody sorbetem. Smak tak samo petarda, a o ile zdrowiej.

Nie ma spalania bez warzyw i błonnika

Zdrowa dieta na płaski brzuch lubi błonnik – np. chleb graham, makaron razowy, kaszę gruboziarnista, itp. Błonnik zwiększa objętość posiłku, syci, reguluje pracę układu trawiennego, obniża indeks glikemiczny. Z kolei warzywa (jedz je minimum 3 razy dziennie) dodają energii, spalają tłuszcz, mają niewiele kalorii, a wypełniają żołądek – najadasz się do syta, utrzymując deficyt kaloryczny.

Zastrzyk termo-proteinowy

Białko generuje termogenezę poposiłkową – zmuszając organizm do wygenerowania większej energii na jego spalenie. Poza tym syci. I modeluje mięśnie. Pyszne i pełnowartościowe pomysły na zastrzyk termogeniczno-białkowy to: sałatka jajeczna z tuńczykiem, szejk orzechowy z odżywką białkową, koktajl z soczewicy i malin ze świeżą miętą.

Jedz dokładniej, czyli…?

Zdrowa dieta na płaski brzuch wymaga, abyś jadła (jadł) dokładniej, czyli dokładnie czytaj etykiety (wybierając w 90% nieprzetworzone produkty, z jak najkrótszym składem) i jedz wolniej, gryź skrupulatnie.

Kuracja odchudzająca nie wymaga poświęceń, lecz zmysłowego tańca

Zamiast myśleć: no dobra, to które ćwiczenie najszybciej spala tłuszcz?, po prostu wstań i zrób kilka wymachów rękoma. Albo zacznij tańczyć (460 kcal w godzinę). Wejdź po schodach (158 kcal spalonych w 10 minut) zamiast pojechać windą. Wysiłek fizyczny nie tylko pomaga spalić tłuszcz, ale także intensyfikuje metabolizm.

Dieta, aby zgubić brzuch lubi szybki metabolizm

Aby więcej jeść – podkręć metabolizm. Wprowadź w diecie najmniejszy możliwy deficyt kalorii. Pij więcej wody (0,5l chłodnej wody przyspiesza metabolizm o 25-30% w czasie 90min). Podnieś spożycie białka. Więcej informacji znajdziesz we wpisie na stronie Michała Wrzoska – Dieta na płaski brzuch – co należy wiedzieć?.

Materiał partnera

Tags from the story
,